Lapse varbaküüs 28.03.21 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lapse (1a4k) parema jala suur varbaküüs on pikemat aega olnud teistsugune (lisasin pildi). Küüs tõuseb külgedelt üles, on muutunud äärtest kollakaks ning küüneplaat on valgeid jutte täis. Laps hakkas kõndima enne 1eluaastat. Kas asi võib olla jalanõudes? Laps saab igapäevaselt d-vitamiini, on väga hea isuga kõigesööja. Millega küünt ravida? kas tuleks pöörduda perearstile?
Ettetänades!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

kahjuks on kaasapandud pilt udune ja küüs näha ähmaselt ning seepärast ei oska mingit diagnoosihüpoteesi arvatagi. Küüneprobleemidega tegelevad nahaarstid, kelle konsultatsioonile saab minna ilma saatekirjata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor