Kasvuhormoon. 07.04.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas varsti 18 aastaseks saavale noormehele saaks veel kasvuhormooni süstida, või on lootusetult hilja? Pikkust on tal küll 171 cm, kuid tegelikult peaks ta ikka nagu pikemaks kasvama, sest suguvõsas ei tea ühtegi alla 180 cm meest. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kasvuhormoonravi tegemiseks on oma näidustused. Kasvuhormoonravi kasutatakse eelkõige siis, kui kasvuhormooni puudus on testidega kinnitatud- tõestatud ja laps on vanuses, kus kasvuplaadid ei ole veel sulgunud. 18 aastasel noormehel on kasvuplaadid tõenäoliselt sulgunud.
Lugupidamisega
Heli Grünberg