1,5-aastasega söögimured 29.09.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
poeg on 1,5-aastane, siiani oli hea sööja. Loomulikult mitte nii isukas kui alla aastane laps, ent siiski. Mida rohkem õpib ta ennast väljendama ja saab aru, et ta on isiksus, seda keerulisemaks on läinud tema toitmine. Ta hoolib ainult magusast - jogurt, puuviljad, marjad, kohupiimakreemid. Kuidas meelitada teda sööma jälle juurikaid, suppe, praade ja putrusid? Kas karmilt kõik magus ära jätta? Laps ei joo ka piima, joob meelsasti jogurtit või keefiri. Kas tegemist on ainult tema kavalusega või on probleem tõsisem. Laps sööb ise lusikaga ja kahvliga, ennast aidata eriti ei luba.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Enesekehtestamise katsed algavad juba üsna varakult- juba 5.-6. kuuselt. Mida siis praegu hetekl teha annaks? Üks võimalus on seada tingimus, et kohupiimakreemi saab alles pärast seda kui supp on söödud. Järgi anda ei tohiks. Kui laps suppi ära ei söö, siis jääbki see toidukord vahele. Nälg on Teile heaks abiliseks. On ainult kaks võimalust-kas jääte Teie peale või laps. Kui laps ei joo piima, aga samal ajal joob keefiri või jogurtit, pole hullu. Kaltsiumi sab ta ka keefirist, jogurtist. Ainult, et viimased on samuti toidu kõrvale, mitte toidukordade vahel joogiks. Kui jääte hätta, pöörduge väikelaste psühholoogi dr. Külli Muugi poole, tele. 7 319 575.

Edu soovides

Heli Grünberg