paks keel 29.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

2 kuusel imikul pidavat olema pisut liiga paks keel. mida see tähendab või mis sümptom see võiks olla. kohalik lastearst ei võtnud vaevaks enam täpsemaid selgitusi jagada.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kui imiku areng on vanusele vastav- imik vaatab Teile otsa, naeratab, häälitseb-koogab, hoiab hästi pead, kõhuliolekus tõstab pead ja õlavöödet, sööb hästi ja võtab kaalus kenasti juurde, siis ei ole muretsemiseks põhjust. Suur keel võib olla üks kilpnäärme alatalitlusele kaasnev ilming, mitte aga küll ainuke ilming. Eestis uuritakse vastsündinuid kilpnäärme alatalitluse suhtes (sünnitusmajas võetakse veretilk), seetõttu leitakse kilpnäärme alatalitlusega imikud juba varakult.
Lugupidamisega
Heli Grünberg