Suhkur uriinis 26.02.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Uriini analüüs näitas et uriinis on suhkrut, vaatasin analüüsi tulemusi albumiin uriinis<5,0 kreatiniin 1,4 albumiin/kreatiniin 0,7 norm.<3,0 mis need näidud tähendavad jalad asi on tõsine

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kui teil on diabeet, siis suhkur ilmub uriini neil aegadel, kui veresuhkur on suurenenud. Soovitan määrata HbA1c verest, et hinnata koos perearstiga, kui hästi on teie diabeet ravimitega kontrollitud.

Albumiin/kreatiniini suhe on teil referentspiirides, kui kirjeldusest õigesti aru saan. See on oluline näitaja, kuna diabeedi tagajärjel võib tekkida neerukahjustus ja seda näitab muuhulgas albumiini/kreatiniini suhe.
Tundub, et viimasega on kõik korras. Neerufunktsiooni regulaarne hindamine uriinianalüüsiga on kindlasti vajalik, et võimalikud kõrvalekalded võimalikult aegsasti avastada.

Lugupidamisega
Marge Kütt