Vereanalüüsi tulemus. 19.01.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on varem perearsti poolt diagnoositud rauavaegesus aneemia, see oli umbes 4 aastat tagasi. Mul esines ka väikse tüdrukuna sarnaseid sümptomeid, nagu oli umbes 4 aastat tagasi, kuid siis ei olnud mul võimalik ise arstil käia. Käisin küll vanematega, aga otseselt mingeid analüüse siis ei tehtud.
Nüüd on aga samad sümptomid tagasi juba pikemat aega ja on lisandunud ka uusi sümptomeid. Sümptomiteks on iiveldus, vahel esineb isutust, pearinglus (mõnikord on pearinglus nii tugev, nagu sõidaks ülikiirel karusellil. Liikuda ei saa, kui püsti tulen hakkan tudisema ja kukun pilditult maha. Sellel korral on seda juba korra olnud. Muidu käib pea kergelt ringi), vahel valu rinnus(seda esineb harva), peavalu( vahel on peavalu kohutav, nagu lai toru või oda surutakse läbi otsaesise sisse ja väljuks kuklast. Toru näol liigub valu justkui laiemalt, oda näol teravamalt ja tugevamalt) ja vahel kaasneb sellega ärevus.
Esmalt esines seekord rinnus valu(seda pole enne olnud). Käisin sellega ka kohe arstil, arst tegi uuringud südamele ja kopsudele ning võttis vereproovi. Kõik näis korras olevat. Arst ütles vaid, et D vitamiini tase on madal. Ja sain veel diagnoosiks närvi põletiku või midagi sellist. Natukese aja pärast hakkasid tekkima ka muud sümptomid, mis olid ka enne. Käisin siis uuesti arsti juures ja ta saatis mu vere analüüsile. Sealt sain siis tulemused, aga väga ei saa aru osadest asjadest. Nimelt on mul mõned asjad väga madalad või madalad. Sooviksin teada, mis need tähendavad ja kas mul on jälle põhjust karta, et mul on jälle rauavaegesus aneemia?

Minu analüüs tulemused
Hemoglobiin 110 g/l
Hematokrit. 35,4 %
MCH. 25,6 pg
MCHC. 311 g/l
MPV. 8,9 fl
Vitamiin D. 30,3 nmol/l

Kõik muud asjad olid normi piires.
Jään vastust ootama. Aitäh!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Saan aru, et teil on probleemiks peavalu sündroom, on esinenud pearinglust ja minestamist ning taustal on olnud ka rauavaegusaneemia.
Hb, MCH j MCHC alusel jääb mulje, et kerge rauavaegus on probleemiks ka nüüd ja lisaraud oleks teie puhul näidustatud, nagu ka D-vitamiin.
Viimane ei ole iseenesest suur probleem, kuid meie laiuskraadil on lisa D-vitamiin igati näidustatud talveperioodil.

Peavalu vajab eraldi käsitlust ja otsust, kas probleem on nii suur et püsiravi oleks vajalik, Samuti tuleks täpsustada peavalu tüüp, soovitatavalt neuroloogi juures. Võimalik, et see on teil juba varasemalt tehtud.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Vereanalüüsi näit

Olen Teie poole juba pöördunud näitajaga eGFR (Crea,CKD-EPI) on madal 67,07 ml/min/1,73m2 peab olema suurem kui 90. Arvasite, et probleem võib olla väheses vee joomises. Joon nüüd 1,5 l ööpäevas lisaks ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

eGFR on arvutuslik parameeter ja näitab ta kaudselt neeru funktsiooni. Teil on õigus, madalam eGFR võib viidata neerude aeglasemale tööle. Vahel, kui inimene tarvitab ebapiisavalt vett, ...

Loe edasi

Foolhape ja viited hemolüüsile

Foolhape ja hemolüüsi viited? Arst käskis meesterahval foolhapet juurde tarvitada. Kas foolhape on madal?

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Juurde lisatud vereanalüüsi tulemus sisaldab osaliselt hemogrammi ilma põhiparameetriteta ja selle alusel ei ole foolhappe sisalduse kohta võimalik midagi öelda.

Lugupidamisega
Loe edasi

Vereanalüüsi tulemus

Sai tehtud vereanalüüs. Kõik muud näitajad on korras aga kui CRP on 10,83mg/l ja eGFR(Crea, CKD-EPI) 119,12 ml/min/1,73m3, siis kas see on normaalne näit?

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

CRP on suurenenud, kas võiks olla tegemist mööduva viirusinfektsiooniga?
Soovitaksin korrata uuringut - CRP, Crea ja GFR. CRP peaks ootuspäraselt vähenema.
CFR on küll OK, ...

Loe edasi

Borrelia burgdorferi IgG

Tere. Lasin teha perearsti juures vereanalüüsi borrelioosi kohta. Kuna olen hirmus väsinud, põlv valutab ja alaselg oli ka valus, kõris valus. Higistan kõvasti. Vastuseks sain borrelia burgdorferi IgG ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

IgG antikehad näitavad varasemat läbipõdemist ja neid eraldi ravida ei tule. Antikehad püsivad aastaid peale põdemist ja see on organismi normaalne reaktsioon läbipõetud nakkusele.
Loe edasi

Vereanalüüsi tulemused

Tere

Paluksin Teie abi vereanalüüsi tulemustele hinnangu andmisel.

Isik: Naine, 32a, 70kg, 177cm, mittesuitsetav, alkoholi ei tarbi, ravimeid/toidulisandeid ei tarbi.

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Vereanalüüsidest tegelikult ei selgu teie kaebuste põhjused. Rauavaeguse ja aneemia tunnused puuduvad, ainus on piiripealne MCH, mis üksinda rauavaeguse diagnoosi ei tee.
Kui teil ...

Loe edasi

GGT

Tere. Vereanalüüsi vastus lisatud failis.
GGT 46, kas on põhjust muretsemiseks?
Alkoholi ja ravimeid ei tarvita. Kehakaal normaalne. Oma perearstiga ei saa ühendust.

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Teie GGT väärtus jääb referentspiiridesse ehk normaalsete väärtuste piiridesse paljude teiste laborite referentsväärtuste järgi.
Ma ei ole tuttav Jõgeva labori GGT määramise metoodikaga, ...

Loe edasi

Vereanalüüsi tõlgendamine

Tere!

Soovin abi vereanalüüsi tulemuste tõlgendamisega.

Saan aru, et D-vitamiini oleks vaja juurde võtta, kuid mida tähendab MCV ja MCH normist pisut kehvem tulemus? Sama küsimus ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Jah, teil on õigus. MCV ja MCH madalam väärtus koos piiripealse hemoglobiini ja hematokriti väärtusega võib olla seotud rauavaegusega. Seega seoses pereplaneerimisega oleks kindlasti ...

Loe edasi

Monotsüütide kõrge suhtarv

Tere!

Lasin teha vereanalüüsi enne reisi troopilisse piirkonda. Analüüsi tulemused paistsis korras olevat, ainult monotsüütide suhtarv oli kõrge.
Lisasin pildina ka kõik näitajad.

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Monotsüütide absoluutarv on teil korras, seega tegelikult on kõik rakkude fraktsioonid referentspiirides. Monotsüütide suhtarv on arvutuslik parameeter ja ainult selle referentspiiridest ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: