eGFR 66, vaht uriinis, seljavalu 09.01.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Mul on eGFR 66 (tegin analüüsi kaks korda), kreatiniin normis (84). Viimased kolm kuud on sageli vaht uriinis (varem kunagi ei olnud), kuid analüüs näitas, et valku uriinis nagu ei ole (Alb/Creat ratio 2). Sageli on ka nõrk valu seljas vasakult poolt.
Kas pean muretsema ja neerusid veel kuidagi kontrollima? Kas minu vanust arvestades (57) on selline eGFR normaalne? Millest võib olla vaht uriinis, kui valku ei ole?
Elan välismaal ja võimalus pöörduda arsti poole tekkib poole aasta pärast. Kas nii kaua oodata on ohutu?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

GFR üksi võetuna on arvutuslik parameeter ja seda tuleb hinnata kompleksis muude uuringute tulemustega. Kui S-Crea on normis, siis neerupuudulikkusele olukord ei viita.
Vaht uriinis ei ole omaette patoloogia, kui uriinianalüüsis on muud näitajad (leukotsüüdid, erütrotsüüdid, valk, nitritid) korras.
Täpsem vastus sõltuks taustateadmistest teie tervise kohta - diabeet, hüpertooniatõbi, muud kaasuvad haigused, kui neid on. Kui teil teadaolevalt ei ole kroonilisi haigusi, mis vajaksid püsiravi, siis üksi selline sümptom lubaks küll pool aastat rahulikult elada.
Aga kordan, kindlasti oleneb see teie üldisest tervislikust seisukorrast, mille kohta minul info puudub.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Vereanalüüs

Tere,
Olen 37 nädalat rase ja seoses rinnaku ja ülakõhuvalu tõttu käisin emos, kus tehti vereanalüüsid, valvearst ütles, et analüüsid korras ja määras kuni sünnituseni omeprasooli maorohu, et kaebused ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere
Rinnaku-ja ülakõhuvalu põhjuse diagnoosimine 37.rasedusnädalal on tõesti keeruline. Kui anamneesis on reflukshaigus, siis on tõesti üsna tõenäoline, et raseduse lõpus suurendab vaevusi suurenenud ...

Loe edasi

Neerunäitajad

Tere,

pöördusin neuroloogi poole seoses surinatega jalalabades ja rahutute jalgadega. Neuroloog lasi teha vereanalüüsi ja ütles, et kõik näitajad on korras. Ise hiljem aga vaatasin, et näitaja ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Teile muret teinud näitaja eGFR on arvutuslik näitaja, see tähendab, et koosneb mitme parameetri suhtest, mitte seda ei mõõdeta eraldi.
Teie raviarsti väide, et analüüsid on korras ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: