Bakter uriini proovis 14.04.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Kaebus on ebameeldiv torkiv valu vasakul pool ala seljas. Selle sümptomiga pöördusin arstile. Tegin uriini proovi ja oli bakter uriinis. Kirjutati ravim,mida võtsin. Aga mõne aja möödudes on see torkiv valu taas.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Neeruprobleemile viitab enamasti mitte ainult torkiv valu, vaid sage ja vahel valulik urineerimine. Valu seljas ei pruugi olla seotud ka neeruprobleemiga.
Ma päriselt ei saa aru, milline on küsimus mulle, seega vabandan, kui vastan mööda.

Minu soovitus on perearstiga nõu pidada. Kui eelmine kord oli põhjuseks uroinfektsioon ja nüüd on sarnased sümptomid tagasi, siis tuleb meeles pidada, et uroinfektsioonidel on kalduvus sageli korduda ja eelnev ravi ei anna garantiid, et probleem uuesti tagasi ei tule. Kas on põhjust uut antibiootikumkuuri alustada, saab otsustada perearst peale vastavate uuringute tegemist. Kuid seljavalu võib olla põhjustatud ka lülisamba probleemidest, sellisel juhul aitavad paremini muud ravi,id.

Lugupidamisega
Marge Kütt