eGFR 66, vaht uriinis, seljavalu 09.01.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Mul on eGFR 66 (tegin analüüsi kaks korda), kreatiniin normis (84). Viimased kolm kuud on sageli vaht uriinis (varem kunagi ei olnud), kuid analüüs näitas, et valku uriinis nagu ei ole (Alb/Creat ratio 2). Sageli on ka nõrk valu seljas vasakult poolt.
Kas pean muretsema ja neerusid veel kuidagi kontrollima? Kas minu vanust arvestades (57) on selline eGFR normaalne? Millest võib olla vaht uriinis, kui valku ei ole?
Elan välismaal ja võimalus pöörduda arsti poole tekkib poole aasta pärast. Kas nii kaua oodata on ohutu?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

GFR üksi võetuna on arvutuslik parameeter ja seda tuleb hinnata kompleksis muude uuringute tulemustega. Kui S-Crea on normis, siis neerupuudulikkusele olukord ei viita.
Vaht uriinis ei ole omaette patoloogia, kui uriinianalüüsis on muud näitajad (leukotsüüdid, erütrotsüüdid, valk, nitritid) korras.
Täpsem vastus sõltuks taustateadmistest teie tervise kohta - diabeet, hüpertooniatõbi, muud kaasuvad haigused, kui neid on. Kui teil teadaolevalt ei ole kroonilisi haigusi, mis vajaksid püsiravi, siis üksi selline sümptom lubaks küll pool aastat rahulikult elada.
Aga kordan, kindlasti oleneb see teie üldisest tervislikust seisukorrast, mille kohta minul info puudub.

Lugupidamisega
Marge Kütt