D-dimeerid 28.06.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tervist!Kui on D-dimeerid 0,84ug/ml,aga norm. on 0,0-0,5,kas see tähendab midagi hirmsat ja kas peab seda ravima??

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
D-dimeerid on vere hüübimisel tekkiva fibriini laguprodukt. Normaalselt ei tohiks neid avastatavates kogustes organismis olla. Suurenenud sisaldust täheldatakse süvaveenide tromboosi, kopsuemboolia,arteriaalse trombemboolia jt. veresooni ummistavate haiguste korral. Seega tuleks otsida nende sisaldust tõstva haiguse olemasolu. Samas ei ole see väärtus võrreldes normiga niipalju tõusnud, et sellepärast liiga palju muretsema peaks. Soovitan konsulteerida kas veresoontearsti või kardioloogiga.
Tervitades
Jüri Laasik