Vereproovi kohta 07.05.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere.Mul hemoglobiini näit 155 ja ferritiin 26. Perarst käskis raua tablette juurde võtta.Kõik muud verenäitajad korras.Kas peaksin võtma,kas hemoglobiini ei lähe veel kõrgemaks ja veri paksuks?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Hemoglobiin on korras, seega aneemiat teil ei ole.
Ferritiini näit on madal, seega rauavarud organismis on väikesevõitu.
Teie eas ei ole ilmselt ka enam igakuist verekadu, mis ohustab nooremaid naisi aneemia tekke suhtes.
Seega võite mõnda aega rauda küll tarvitada, otsest vastunäidustust ei ole.
Aga pigem soovitan küsida perearsti käest, millised olid MCV ja MCH näidud vereanalüüsis. Kui need on vähenenud, siis oleks see üks lisapunkt rauaravi alustamise kasuks.

Lugupidamisega
Marge Kütt