Mükoplasma kopsupõletik 03.10.13 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere, täpselt 1 kuu tagasi diagnoositi mul röntgeni põhjal vasakpoolne kopsupõletik. Raviks määrati Fromilid 7 päeva 2x päevas. 6 päeva peale võtmist tundsin hingamisraskusi, saadetu uuesti röntgenisse. Kuna tulemused pidid alles järgmine päev tulema ja hingata oli raske, läksin EMOsse, kus tehti ka kopsupilt ja see oli puhas, samuti tehti vereanalüüsid, mis olid korras. Järgmisel päeval sain ka teise röntgeni tulemuse, mis näitas võimalikku algavat kopsupõletikku. EMO plt oli tehtud nii küljelt kui eest. Nädal hiljem oli jõud taastunud, kuid hingamisel tundsin kähedust/kraapimist ja aegajalt esines ka rindkeres valusid. Arstid arvasid, et need valud võivad olla põletikujärgsed valud. Läksin ka kopsuarstile, kes kirjutas välja Miflonide 10ks päevaks, selle võtmine midagi ei muutnud. Käisin ka bronhoskoopias, kus kõik paistis korras olevat, aga limaskestad olevat natuke turses olnud. Selgus ka bakter, mis põletikku tekitas - mükoplasma. Nüüd kirjutati välja Sumamed antibiootikum. Kuna enesetunne on aga ok, kui välja arvata see kraapiv tunne hingamisel ja aegajalt esinevad valud, siis ei julge väga seda antibiootikumi võtma hakata. Eelmisega esinesid juba kõhuprobleemid, ärevus/paanikahood. Mida teie soovitate, kas oodata, kuni keha ise hakkama saab või võtta antibiootikumi, et kiiremini saaks? Ja kas esialgu määratud 7-päevane antibiootikumikuur oli piisav?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kuna teie enesetunne on OK, kopsupilt korras ja veres põletikunäitajad puuduvad, siis olen seda meelt, et antibakteriaalset ravi ei ole vaja. Kui mükoplasma diagnoositi veres olevate antikehade alusel, siis see väga täpne ei ole ja on nn. retrospektiivne hindamine ja nõuab kindlasti määramist paarisseerumites.