Pleuraalne paksend kopsus 16.11.12 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Käisin kompuutris ja avastati paremas kopsus veel suhtelislt väheväljendunud emfüsematoossed muutused. Parema kopsu alasagaras õrn koldemuutus. Öeldi, et leid on täpsemaks hinnanguks väike ja struktuurilt mittespetsiifiline. Millega võib olla tegu ja kas peaks pöörduma kopsuarsti poole?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kahjuks ei oska öelda ilma filmi nägemata. Ka on kirjeldus ebamäärane. ja mittetäpne. Ka väikse leiu kohta saab arvamust avaldada. Õrnad varjustused on iseloomulikumad aktiivsele protsessile, tihked varjustused on iseloomulikumad läbipõetud haiguste jääknähtudele Mittespetsiifiline struktuur viitab sellele, et tuberkuloosile iseloomulikku rö- leidu ei kahtlustata. Oluline radioloogilise leiu interpreteerimiseks on ka kliiniline korrelatsioon. ( kas teil esinesid ka kaebused). veelkord, kahjuks ei oska ilma filmi nägemata arukat arvamust avaldada