Ravi võimalused KOKi puhul 23.03.12 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tervitusi Pärnumaalt.
Hädad algasid 2 aastat tagasi. Õhupuudus, stenokardiahood, rütmihäired.
Sondeeriti, pandi paar dreeni Tartus 28.04.2011. Teist korda sondeeriti
21.12.2011. Lõplik diagnoos : Pärg- e. koronaararterite ateroskleroos, krooniline isheemiatõbi + kaasuvad haigused. Üheks kaasuvaks nähtuseks on rütmihäired, mis tekivad näiteks raviskeemiga eksimisel, füüsilisel pingutusel, magnettormide päeval, vahel isegi põhjuseta. Raviks: Rytmonorm, Betaloc, Clopidogrel, Micardis, Aspirin 0.15, Torvacard, IDSN, Panangin. Õhupuudus ja raske hingamine püsisid. Suunati pulmonoloogi juurde. Diagn. KOK. Probleemid raviga. Aerosoolid? Nii Pärnu arst kui ka Tartu pulmonoloog ( Dr. M. D. ) soovitasid katse - eksimis meetodit. Spiriva Restomat - järgnes 2 päeva kestev rütmihäire. Sama ka Atrovent N -iga ja Fosteriga. Kas katseta järgmist? (suhteliselt kurnavad protseduurid). Mis edasi? Millised ravimid? Teie nõuannet paluks!

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kahjuks ei ole võimalik vastata, kui ei ole andmeid hingamise funktsiooni (spirogramm, difusioonitest) kohta. Samuti on üsna olulised radioloogilised uuringud, kuna teie kliiniline pilt on mõjutatud kaasuvast südamepatoloogiast ja see nõuab kindalsti täpsemat haige uurimist kui meili teel. Üldpõhimõte on, et kui siiski esinevad mõlemad haigused (südame ja kopsu poolt), siis tuleb neid ka mõlemaid ravida. Tulge palun vastuvõtule, siis vaatame kas ja missugust ravimit vajate KOK raviks. etteregistreerimise telefon on 7 318911