Valu õlgades ja nõrkus 04.07.11 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

U 4 kuud tagasi tundsin nõrkust jalgades (joosta, treppidest käia raske) , hiljem kätes, siis lisandus käte- ja õlgade valu. Vahel tekivad nn nõrkusehood.
Vereproov oli korras. Perearst arvas, et mul on stress.
Muret teeb just õlgade valu, kuna lugesin, et see võib olla ka kopsuvähi sümptom. Õhupuudust ja survet, torkeid rinnas olen tunudnud tihti. Suitsetan harva.
Kas peaksin minema kopsuarstile? Kas sinna saab ka ilma saatekirjata?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Soovitan pöörduda kopsuarstile, kui kaebused püsivad. Meie etteregistreerimise telefon on 7 318 912. saatekiri on haigekassa poolt nõutav, aga ükski arst pole veel abivajajat ilma saatekirjata tagasi saatnud. Usun, et perearst annab selle teile meelsasti