Kopsuglamüüdia 12.03.07 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Käisin suusareisil ja minul ning ühel kaasreisijatest tekkis tüütu kuiv köha. Eriti õhtuti ja hommikuti. See kaasreisija käis hiljem arsti juures, kus peale proovide andmist selgus, et tegemist on kopsuglamüüdiaga. Talle määrati antibiootikumiravi. Minul küll köha möödus, kuigi jäänud on kerge nohu.
Kas peaksin ennast samuti kopsuglamüüdia osas testima?
Samateemalistes artiklites olete seletanud, et kopsuglamüüdia on bakter, mis tekitab köha, aga kui köha möödas kas siis ka bakter kadunud või on see ikka organismis edasi ja tuleks kuidagi välja ravida?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui haigusnähud on möödunud, siis kopsuklamüüdiavastaste antikehade määramine veres ei anna midagi muud kui fakti ennast, et need seal kas on või mitte. Kui ka antikehad veres esinevad, siis ikka ei saa me ühekordse määramise järgi teada,kas selles haigestumises on kopsuklamüüdia osaline või mitte. Antikehad veres on ka siis, kui haigestumine oli millalgi varasemal ajal.