tuberkuloos 07.05.05 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

tere. Minul endal ja lähedastel pole tuberkuloosi olnud. Minu meelest on mind vaktsineeritud selle haiguse vastu ja kui ma õigesti mäletan peaks see veel kehtima. Aga küsin siiski :)
Minu tuttava tuttaval on tuberkuloos ja ta oli sellega haiglas. Ta töötas raamatukogus ja olevat saanud selle raamatu kaudu. Seega mõned küsimused.
Kas on mingi võimalus et vaktsineeritud inimene jääb tuberkuloosi? Ja kui tõenäoline on raamatukogust võetud raamatute kaudu saada tuberkuloosi? Või võib siiski rahulikult ikka laenutada?
Mind ootab ees millalgi nina operatsioon, kuna lapsena kukkusin ja nina on kõver aga operatsiooniga pidi ootama 18 aastaseks saamiseni. praegu on tihti natuke raske nina kaudu hingata ja tihti on nohu, väike palavik ja peavalud ja migreenihood. Kas sellise seisundiga võib tuberkuloos kergemini külge hakata?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tuberkuloosi haigestutakse siis, kui ollakse kontaktis bakterit eritava haigega, sest tuberkuloos on piisknakkus. Vaktsineerimine ei anna eluaegset kaitset. Raamatute kaudu tuberkuloosi ei haigestuta. Kui patsiendil on mingi haigus, mis nõrgestab organismi, siis haigestutakse ikka siis, kui esineb kontakt lahtise tuberkuloosihaigega. Nõrgestatud organism võtab kergemini nakkuse külge. Võite rahulikult raamatuid edasi laenutada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

Kinnine tuberkuloos

Tere
Minu lapse lasteaias avastati õpetajal kinnine tuberkuloos (olevat 2 tüüpi kinnist tuberkuloosi ning temal olevat see kinnise kinnisem - vabandan, et ei tea täpseid meditsiinilisi väljendeid), ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Ärge muretsege. Kui tuberkuloosihaige saab/on saanud ravi, siis ei ole ta teistele nakkusohtlik. Kirjutate ju isegi, et kinnine tuberkuloos, st. et haige ei erita bakterit. Kontaktsed kontrollitakse ...

Loe edasi

Rasedus ja tuberkuloos

Tere,

Olen 25ndat nädalat rase ja minu kolleegil avastati ca kuu tagasi tuberkuloos. Kollegiga tihedat kokkupuudet ei omanud, paar korda nädalas vestlesime koridoris. Kõigil haiguskandja lähematel ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Ei pea muretsema. Seda enam, et tunnete end tervena. Tehke röntgenfilm. Ega kontaktetele muud ei tehtagi kui kontrollfilm.
Kõike head beebiootel!

Loe edasi

tuberkuloos

äsja avastati mehe emal lahtine tuberkuloos,mida peab nüüd tegema?me ei puutunud kokku väga tihedalt,ta käis külas umbes 2-3 korda kuus?mul on ka lapsed kas peame nüüd kõik kontrolli minema?

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Tuberkuloosihaige kontaktsed kontrollitakse. Tartus ei ole selleks isegi saatekirja vaja, pöörduge tuberkuloosiosakonna ambulatooresesse vastuvõttu ja nii Teil kui lastel tehakse röntgenülesvõtted ja mõnedel ...

Loe edasi

tuberkuloosi ennetamine


probleem selles et pruudil on olnud kaks korda tuberkuloos. ta käib küll korduvalt kontrollis ja talle on öeldud, et haigus võib korduda.
olen ise 25 aastane ja lapse eas tehtud vaktsiin ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kui Teie pruut on regulaarselt kontrollitud ja tuberkuloos on mitteaktiivne, siis Teil mingit nakkust karta ei ole. Ette võtta ei ole vaja midagi, püüdke elada tervislikult.

Loe edasi

kinnine tuberkuloos

Kas kinnine tuberkuloos on nakkav? Kui mu mees on koos töötanud kinnise tuberkuloosihaigega, kas on oht, et mu mees, mina ja mu lastel on ka nüüd oht tuberkuloosihaigeks jääda?
Lugupidamisega,

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Ei ole, ohtlik on ikka bakterieritaja.

Loe edasi

korduv tuberkuloos

Esimest korda diagnoositi mul tuberkuloos 1997.a.Enda teada ravisin korralikult selle välja.Selle aasta alguses tuberkuloos kordus (arsti arvates tugeva stressi mõjul milleks oli ema surm).Kui ma nüüd ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

1997.a. ravitud tuberkuloos tõenäoliselt muutus ravi tulemusena mitteaktiivseks, kuid ilmselt võisid jääda kopsu tihked kolded või muud tuberkuloosi jääknähud, mis teatud tingimustel andsid uue ägenemise ...

Loe edasi

tuberkuloos

Tere!

Kus saab lasta määrata tuberkuloosi olemasolu organismis?

Ette tänades, Mari

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kui Teil on esinenud kontakti tuberkuloosihaigega ja kahtlustate nakkust, siis võite pöörduda Tartu Kopsukliiniku kopsutuberkuloosi ambulatoorsesse vastuvõttu dr. Albrechti vastuvõtule, telef. 318949, ...

Loe edasi

tuberkuloos

Tere! Hiljuti selgus, et elan koos perekonnaga endises tuberkuloosihaiglas - kui suur on risk haigestuda tuberkuloosi?

Tänan!

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Ohtu ei ole, elage rahulikult, kõik tuberkuloositekitajad on ammu hävinud.

Loe edasi

tuberkuloos

Kas kord nooruses tuberkuloosi põdenuna peab olema edaspidi selle haiguse suhtes valvas? Kas tuberkuloos võib korduda? Tänades Riina.

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kui kopsudes esinevad tuberkuloosi põdemise järgselt jääknähud, võiks kord aastas teha röntgenülesvõtte. Tuberkuloos võib korduda. Profülaktilist ravi enam tänapäeval ei tehta.

Loe edasi

tuberkuloos

Tere!

Minu vennal avastati, et ta põeb tuberkuloosi. Soovin teada kas see on nakkav ja kuidas käituda pereliikmetel, kes temaga koos elavad? Tänan.

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Tuberkuloos on nakkushaigus ja kõik pereliikmed peaksid ennast kontrollima, tehakse tuberkuloosiproov ja röntgenülesvõte. Samuti kuulab arst ka kõigi pereliikmete kaebused, kui neid on. Tuberkuloosihaige ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi