Prednisolon 13.10.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Kas on vajalik teda manustada kui on tegemist astmaatilise bronhiidi ägenemisega? Kas vastab tõele, et prednisoloni kasutamise tagajärjel muutub inimene näost laiaks ja rasvumise oht on suur? Kas prednisolon on üleüldse enam kaasaegne ravim ja mis võiks olla tema kaasaegne alternatiiv?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Prednisolooni manustatakse ägeda astma ataki puhul ja ka kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ägenemisel, kui bronhodilataatorid ei anna efekti. Lühiaegse prednisolooni kasutamise tulemusena ei lähe inimene ei näost laiaks ega võta kaalust juurde. Ravimi kõrvaltoimed ilmnevad kuude viisi kasutamisel. Astma ägenemise likvideerimiseks piisab enamsti 10-14 päevast. Prednisoloon on täiesti kaasaegne ja aktsepteeritud kõigis kaasaegsetes ravijuhistes. Kaasaegset alternatiivi ei ole.