beclomet raseduse ajal 29.12.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor!
Kas soovitate beclometi püsiravi (2 doosi hommikul ja kaks õhtul) jätkata raseduse ajal (hetkel on raseduse algus, umbs 5. nädal)? Astma on mul kergel kujul, st. kui allergeenidega kokku ei puutu, õhupuudust ei esine. Kas võib olla nii, et kui minul on hea enesetunne ja õhupuudust ei ole, siis lootel võib hapnikust väheks jääda?
Lugupidamisega vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tõepoolest, ravimite infolehed ei soovita ravimit kasutada raseduse ajal, sest keegi ei vii läbi kliinilisi uuringuid rasedatel vaatamaks kas ja kuidas see mõjutab lapse arengut. Seetõttu me ei teagi, kas üldse on mingeid kahjulikke kõrvalmõjusid. Alati peab lähtuma iga konkreetse haige puhul konkreetselt tema haigusest. Kui ema ikka ravi vajab, siis seda ka tehakse. Teie küsimusele saab vastata arst, kes tunneb teie haigust.