mycoplasma pneumoniae 31.10.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

tere,
arst diagnoosis sellise haiguse. millest see tuleb ja kas see levib piisknakkusena?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Mycoplasma pneumoniae on bakter, mis kuulub nn.atüüpiliste haigustekitajate hulka. Ta võib põhjustada erinevaid respiratoorseid haigusi alates ägedast ülemiste hingamisteede põletikust kuni kopsupõletikuni välja. Peate küsima oma arstilt, mis haiguses see bakter teie puhul võimalikuks põhjuseks oli.