klamüüdia 01.10.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere
Kas kopsuklamüüdia puhul aitab ka rahvameditsiin (tee, mesi, küüslauk, sall kaelas, jalad soojas)? Kas oleks targem üldse koju jääda, kui enesetunne on kehv ja haigus ei anna alla juba kolmandat nädalat, kuigi palavikku pole?
Vastuse eest ette tänades,
Külli

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Täpselt sama palju nagu iga teisegi haiguse korral. Kopsuklamüüdia ei ole mingi uus imehaigus, vaid üks haigustekitaja paljude teiste seas, mis põhjustab erinevaid haigusi olgu see siis äge bronhiit või kopsupõletik või kroonilise kopsuhaiguse ägenemine. Eelkõige ravime siiski haigust selle ravimiga, millele konkreetne haigustekitaja on tundlik.