imelik hingamine 16.09.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mul on mure oma 8 aastase lapse pärast. Nimelt on ta viimasel ajal hakanud hingama kuidagi rõhutatult. Mõned korrad hingab tavaliselt kuuldamatult nagu ikka hingatakse ja siis hingab sügava ohkega pikalt. Nii toimub iga tegevuse juures ka pikali olles. Ise ta midagi muud kurta ei oska kui, et ta ei saa hästi lõpuni hingata. Ma ei tea, kas see võib olla mingi viide sellele, et organism ei saa piisavalt hapnikku, mis sunnib teda sügavalt hingates seda juurde hankima. Süda? Ühesõnaga, küsin nõu, kas sellele tuleks pöörata suuremat tähelepanu ja peaks mingitele uuringutele minema või ei osuta selline käitumine millelegi erilisele?
Ette tänades
Kerstin

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Usun, et mingi hapnikupuudus see ei ole, ega midagi haiguslikku pole. Meeles on, et ka mu oma lapsel oli midagi sarnast teatud perioodil. Kuna ma lapsi ei ravi, siis kogemust lastega pole ja seetõttu pole ma eriti hea vastaja Teie küsimusele. Palun küsige lastearstidelt üle.