öine higistamine 12.05.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 56 aastane naisterahvas ja siiani suhteliselt terve olnud. Viimasel ajal olen aga hommikuti ärgates tugevasti higine ja seda mitte vahetevahel, vaid pidevalt. Tõustes olen väsinud ja jõuetu, liikuma hakates enesetunne paraneb, kuid siiski olen nagu välja puhkamata ja väsin tööd tehes väga kiiresti, mida varemalt ei olnud. Kas võib olla tegemist kopsuhaigusega?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Võib küll, sest mõnikord võivad kopsuhaigused areneda väga vaese kliinikuga, isegi asümptomaatiliselt. Soovitan kindlasti teha kopsude röntgenülesvõtte, vajadusel täiendavad uuringud.