Nõelafoobiku puhul kuidas toimitakse, et saaks protseduurid ära teha? 10.03.24 / Koduõendus

Külastaja küsib:

Tere

Oletagem, et rahustamisest ei piisa.
Kas tänapäeval on meditsiin nii arenenud, et oleks mingi variant nõelafoobikult verd võtta? Nt naha pealmine lokaalne tuimestus nagu hambaarstidel on pinna anesteesia olemas ja tatoveerijatel ja püsikulme tegevatel kosmeetikutel on mingi tuimestav geel.
Kas on kasutusel mingid rahustid, ravimid, mida enne mistahes nõelaga protseduure sisse võtta?
Kas teate soovitada kedagi, kes oleks eriti kannatlik ja koostööaldis foobikuga?

Aitäh

Kõike head

Arst vastas:

Kristina Kams

Koduõde

Jah, vereproovi võtmisel saab kasutada erinevaid tuimestusi. Kui te annate vereproovi oma perearsti juures siis neil on foobia teada ja nad võtavad kasutusele vajalikd meetmed. Kui lähete verd andma mujale siis teil tuleb sellest probleemist rääkida. Kui foobia on püsiv, tõsine siis tuleks sellega tegelda alustades perearstile rääkimisest, diagnoosimisest ja raviplaani koostamisest.