Munarakud ei arene. 11.10.22 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere, minu esimene ivf katse ebaõnnestus ja sooviks Teie arvamust. Oli Lühike skeem, saadi 15 munarakku aga mitte ükski munarakk ei arenenud piisavalt edasi, et külma panna. Millest see tuleneda võib ja kas sellise tulemusega on üldse lootust, et ükskord ka midagi õnnestub siirdada?
Varasemalt olen ise sünnitanud 2 last ilma probleemideta ja nüüd 4 aastat juba võidelnud viljatusega.
Aitäh aega leidmast!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kahjuks ei ole selle info põhjal võimalik midagi konkreetset öelda. Kindel on siiski see, et ei maksa sellest ebaedust kohkuda ja tasub uuesti üritada.
Terv,
AE