Kas on põhjust muretsemiseks? 11.08.22 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere päevast!
Мне сделали узи ;
Emakas anteversioonis 5,52x4,92cmEmakas lootemuna 1,39 cm, vastab 4+5 rasedusnädalale.
1.08.2022 hcg läbis analüüsi 778
11.08.2022 hcg 6092
kas on põhjust muretsemiseks?
arst ei ütle mulle midagi
Vimane menstruatsioon oli 24.06.2022

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Füsioloogiline rasedus kestab 40. nädalat. Täiskantud rasedus on 37+1 kuni 41+6. Ei ole arukas pidevalt muretseda ja mure ka ei aita.
Nende andmete järgi on tegemist kasvava rasedusega ja muretsemiseks ei ole põhjust. Ei ole mingit vajadust pidevalt testida ja pidevalt vaadata UH.
Eestis kehtib rasedate jälgimise juhend, kus kõik vajalikud uuringud kirjas:
https://www.ens.ee/ravijuhendid/synnitusabi
RASEDUSE JÄLGIMISE JUHEND
Eesti Naistearstide Seltsi ravijuhend, versioon 5 (2018)
Kinnitatud Eesti Naistearstide Seltsi, Eesti Ämmaemandate Ühingu ja Eesti Perearstide Seltsi juhatuste poolt.
7. Rasedusriskide hindamine
8. Uuringud raseduse ajal
8.3.1. Sünnieelse diagnostika sõeluuringud
9. Antenataalsete visiitide ajastus ja soovituslik sisu

Füsioloogilise raseduse jälgimisega tegelevad ämmaemandad.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7