Testid 22.01.21 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Meie viljatuse põhjus on spetsiifiline ja Eestis paraku meile sobiv lahendus puudub, seetõttu kaalume võimalust saada laps välismaa kliiniku abil.
Eelnevalt oleks meespoolel vajalik kodumaal sooritada järgnevad testid: DNA-fragmentation test, Karyotype (chromosomal screening test). Ilmselt me ei oska neid adekvaatselt tõlkida, seega ei õnnestunud leida infot, millised kliinikud Eestis vastavaid teste võiksid sooritada.

Abi eest ette tänades,

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
karüotüüpi määratakse Kliinikumi meditsiinigeneetika keskuses.
Sperma fragmentatsiooni testi (HaloSperm) teostab minu teada NovaVita kliinik; võimalik, et tehakse ka mujal.

Terv,
AE