Positiivsed ovulatsioonitestid tsükli lõpus, järg 21.07.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Küsisin, kas positiivsed OV-testid tsükli lõpus võiksid viidata millelegi viljakust pärssivale (sügisel saab aasta rasestuda püüdmist) ning vastasite, et kui tsükkel regulaarne ja pole lühemaks jäänud, siis pigem ei pööraks sellele fenomenile tähelepanu.
Pool aastat tagasi või nii lühenes tsükkel paari päeva võrra (pikkus keskmiselt 27 päeva), sellest ajast on toimunud sujuv lühenemine peamiselt follikulaarfaasi pikkuse arvelt, viimased tsüklid 24 ja 23 päeva. Kuu tagasi tehtud analüüsid näitasid, et tsükli teise faasi hormoonid korras (progesteroon üle 60), emaka limaskest 0,97 cm ja kolmekihiline ning OV toimunud.
Mida sellest arvata?

PS Mees käis spermaanalüüsil, näib, et liikuvus on natuke madalavõitu -- edasi liikuvaid oli 33 % (kiiresti ja aeglaselt liikuvaid polnud eristatud) ja morfoloogiliselt normaalseid 8%.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
selliste sperma näitajatega on rasestumine võimalik.
Tsükli pikkuse ja ovulatsioonitestide küsimust peaksite arutama viljatusravi arstiga vastuvõtu käigus. Kui suguelu on piisavalt sage ja ovulatsioonid toimuvad, pole suurt tähtsust, mis päeval test positiivne on.
Terv,
AE