Duphaston ja ovulatsiooni toetamine 15.09.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere, olen 32a naine. Soovime teist last ja arst määras Duphastoni ravi alates tsükli 8.st päevast kuni 18.päevani. Nimelt UH vaadates ei olnud munarakk piisavalt küpsenud ov päeval (teist tsüklit järjest) ning tsükkel on lühike 26/27päeva ja luteaalfaas vaid 10 päeva, mis on ovulatsioonitestidega määratud. Arst ütles, et Duphaston enne ovulatsiooni toetab tüskli teist poolt ja et tekiks täisväärtuslik ovulatsioon. Kui Duphastoni ravimilehte lugeda, siis pigem kasutatakse seda just peale ovulatsiooni ja enne kasutades pärsib ovulatsiooni teket? Kuidas siis minu puhul see ovulatsiooni peaks soodustama? Olen segaduses kuidas rohtu võtta, ehk saate aidata. Tänan!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
duphastonravi alustamine enne ovulatsiooni on ebatavaline lähenemine. Miks just nii, peate küsima oma arstilt.
Lgp,
AE