lapse saamine spermadoonori abil 16.08.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Kas 37 aastaselt on hilja saada laps kasutades spermadoonorit? (Lapsi ei ole, teadlikke katkenuid rasedusi ka ei ole esinenud)
Kui palju Eestis üldse kasutatakse sellist võimalust lapse saamiseks?
Kuhu üldse pöörduma peaks, et saada sel viisil last?
Kui suur on rasestumise õnnestumise tõenäosus?
Kas protseduuri kompenseerib haigekassa või mina? Kui palju see maksab?
Tänan.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
ei ole hilja. Doonorisperma kasutamine on üsna tavaline. Pöörduma peaksite mõnda viljatusravi kliinikusse. Rasestumise tõenäosus, kaasnevad kulud ja Haigekassa kompensatsiooni sõltuvad viljastamise meetodist. Missugune meetod Teile sobib, seda saate arstiga arutada vastuvõtul.
Terv ,
AE