Menstruatsiooni esilekutsumine 13.10.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Kirjutasin vist, et kunagi tehti mulle hormoonravi ja ma olin nii läbematu, et ei jõudnud ära oodata, millal mul päevad hakkavad ja võtsin Triguillari pakendis hoopis viimased suured tabletid, millega tulid mu esimesed päevad, pärast öeldi, et need on lihtsalt rauatabletid!

Nüüd ka, kui ma pole ammu hormoontablette võtnud ja päevi polnud, läksin Viru keskusesse apteeki ja ostsin tumedat mustsõstra rauatinktuuri meega ja kui olin seda mõnda aega võtnud, siis tulid midagi päevade moodi, ehmatasin ära ja arvasin et mul hemorroid või midagi sellesarnast veritseb... Aga võib-olla olid ikka päevad? Emal ka rauapuudus? Kas ma olen ikka xy?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Ma ei saa Teid aidata, sest küsimus on segaselt püstitatud. Soovitan minna naistearsti vastuvõtule.
AE