Rasestumine 11.10.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Oleme elukaaslasega pea aasta üritanud last saada, aga tulutult, mida teha??
Naistearsti sõnul mul miskit viga pole, kuigi vaid tehtud pap test ja kaks ultraheli nii kõhu pealt kui tupekaudne...samuti ei põe ma tema sõnul suguhaigusi, kuigi ühtki vereproovi mulle tehtud pole naistearsti poolt...
Kas peaks muretsema, kuna aasta täis ja pöörduma viljatusspetsi poole või veel ootama??? Kas on olemas ka mõni ravim, mis aitaks rasestumisele kaasa??

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Kuna Teid on juba nõustatud, oleks mehelgi aeg arsti juures ära käia.
Rasestumise tõenäosus on endiselt arvestatavalt hea, ühe aasta võite veel oodata.
Terv,
AE