Menstruatsioon ära jäänud 9 kuud - kas olen viljatu? 04.06.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Minul on selline mure, et päevad on ära jäänud septembri algusest. Ilmselt oli mul sügisel stressi palju, siis detsembrikuus hakkasin dieeditama ning lõpuks oli mu kaal nii madal ning olin ka diagnoositud anoreksiaga. Märtsikuus hakkasin kaalu tõstma, ning olen saavutanud normaalkaalu piiridest isegi natuke suurema kaalu: 52 kg, 164 cm. Normaalkaalu sain umbes maikuu alguses juba. Päevi pole siiani, olen väga mures. Kas beebipillid aitaksid? Kas olen juba viljatu või on veel võimalust taastada tsükkel?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Usutavasti menstruatsioonitsükkel kunagi ikka taastub, kui kehakaal püsib normi piires. Kui ei taastu, saab tulevikus aidata viljastusravi spetsialist. Pillidega on võimalik päevi esile kutsuda, aga nende ärajätmisel kaoksid menstruatsioonid uuesti.
AE