Mure rasestumisega 24.07.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Ma pole 1,2 aasta jooksul elades regulaarset suguelu rasestunud. 7a tagasi tehti emakakaela kroonilise põletiku tõttu konisatsioon. Selle aasta juunis tehti laparoskoopia ja avastati endometrioosi II aste vasakpoolses munasarjas ja liited emakaga, mis vabastati. Arst ütles, et mu emakakaela ava on väga väike. Kuna vastuvõtul ei taibanud küsida, siis pöördun palvega Teie poole.
1. Kas konisatsiooni tagajärjel väikeseks muutunud emakakaela ava võis põhjustada endometrioosi?
2. Mensese ajal tuleb mul veri ikka tupe kaudu välja. Aga kas võib olla, et osa verd väljub ja osa jääb siiski kõhukoopasse ja põhjustab endometrioosi?
3. Kui vähemalt osa menstruaalverd väljub normaalselt, kas siis võin loota, et emakakaela ava on piisavalt suur, et spermatosoidid pääseksid sealt läbi?
4. Kui endometrioosist oli haaratud ainult vasakpoolne munasari, kas siis endo tõttu oleks võinud parema munasarja abil ikkagi rasestuda ja lastetuse põhjus võib olla ikkagi veel hoopis milleski muus?
5. Peale laparoskoopiat kirjutati lisaraviks 4 Diphereline 3, 75 mg süsti. Praeguseks olen saanud ühe diphereline süsti. Kas see soodustab ravi lõppedes ka rasestumist või võib mõneks ajaks (kui pikaks?) peale ravi üldse ovulatsioonid ära jätta?

Mehe analüüsid on olnud OK. Muud analüüsid olid minul korras. OV-d toimusid.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
1) pole välistatud, ehkki kindlalt väita ka ei saa.
2) teatud võimalus on olemas.
3) jah.
4) endometrioosi II aste ei välista spontaanset rasestumist. Võib esineda ka muud põhjus, ehkki pärast 1,2 aastat kooselu ei saa veel väita, et vajate lastetusravi.
5) difereliinravi ajal on rasestumine võimatu, ilmselt ka veel kuu-kaks pärast viimast süsti. Hormoonravi soodustab rasestumist, kui põhjus peitub endometrioosis. Nii et kui rasestute pärast difereliinravi, võis tõepoolest endometrioos rasestumist takistada, aga on ka võimalik, et sel ravil ei olnud tähtsust. Nagu öeldud, 1 aasta on suhteliselt lühike aeg, rasestumine ei pea selle aja jooksul tingimata toimuma.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

raskused rasestumisega

Tere. Selline mure....olen üritanud rasestuda juba aastast 2003...kuid kahjuks seni tulutult....siiani on ka mees juba vahetunud....olen käinud selle murega günekoloogi juures...võeti kõik analüüsid mis ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Peaksite registreeruma viljatusravi vastuvõtule (meie kliinikus 7319 100). Ilmselt vajate kehavälist viljastamist. Ravikulud kuni 2500€.
Lgp,
AE

Loe edasi

Kinnised munajuhad

Tere! Minul on suur mure. Nimelt on suur soov last saada, aga mitte kuidagi ei ole see õnnestunud ( u. 2 aastat). Olen läbinud kõik uuringud ja vastuseks, et on kinnised munajuhad. Vastus oli selline: ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Kui uskuda röntgeniuuringut on munajuhade sulgus üsna emaka lähedal. Sellist olukorda ei saa operatsiooniga lahendada. Soovitan samuti IVFi.
Eestis on hetkel 5 kliinikut, kes sellega tegelevad, Tallinnas ...

Loe edasi

Kunstlik viljastamine

Kui ma lähen kunstlikule viljastamisele ja võtan kaasa eelnevad uuringud, et minul pole probleemi rasestumisega, kas siis kohe tehakse mulle kunstlik viljastamine?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

..

Loe edasi

Kunstlik viljastamine

Kui ma lähen arsti juurde ja võtan eelnevad uuringutulemused kaasa, et minul pole probleemi rasestumisega, kas siis tehakse mulle kohe kunstlik viljastamine doonorspermaga?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Ei tehta. Kunstliku viljastamise seadus sätestab, et esmase nõustamise ja protseduuri vahele peab jääma vähemalt 1 kuu aega.
AE

Loe edasi

Kunstlik viljastamine ja eelnev ravi

Kas kunstliku viljastamisega käib ka siis eelnev ravi, kui minul on kõik rasestumisega korras? Põhjus on mehes. Kas ma pean võtma esimesele visiidile eelnevate uuringute tulemused kaasa?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Ravi ehk mitte, aga teatud uuringud ikka. Muidugi on mõistlik juba tehtud uuringute tulemused kaasa võtta.
AE

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: