brobleem rasestumisega 06.02.16 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

ise 37 a mees meil 1 laps sündis 9 a tagasi praegu oleme proovind uuesti last saada aga tulutult.7 aastat oleme proovind .sex umbes 2 korda kuus kas peaks tihedamalt sellega tegelema.või peaksime kliinikus mõlemad käima end ära kontrollida .kui palju kontrollimine maksaks nii mehele kui naisele.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
rasestumise tõenäosuse maksimeerimiseks peaks vahekord toimuma paar korda nädalas. Kontrolli soovitan sellegipoolest minna. Kui olete Haigekassas kindlustatud, maksate ainult 5 EUR visiiditasu.
Lgp,
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Kunstlik viljastamine

Kui ma lähen kunstlikule viljastamisele ja võtan kaasa eelnevad uuringud, et minul pole probleemi rasestumisega, kas siis kohe tehakse mulle kunstlik viljastamine?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

..

Loe edasi

Kunstlik viljastamine

Kui ma lähen arsti juurde ja võtan eelnevad uuringutulemused kaasa, et minul pole probleemi rasestumisega, kas siis tehakse mulle kohe kunstlik viljastamine doonorspermaga?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Ei tehta. Kunstliku viljastamise seadus sätestab, et esmase nõustamise ja protseduuri vahele peab jääma vähemalt 1 kuu aega.
AE

Loe edasi

Kunstlik viljastamine ja eelnev ravi

Kas kunstliku viljastamisega käib ka siis eelnev ravi, kui minul on kõik rasestumisega korras? Põhjus on mehes. Kas ma pean võtma esimesele visiidile eelnevate uuringute tulemused kaasa?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Ravi ehk mitte, aga teatud uuringud ikka. Muidugi on mõistlik juba tehtud uuringute tulemused kaasa võtta.
AE

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: