Sperma transport USA-st 26.09.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Mu küsimus on ehk kummaline. Nimelt ei ole leidnud internetist info, ju see polegi nii avalik. Kui palju maksab sperma transport kongreetselt doonorilt USA-st, New Yorgist Eestisse? Siinsed hinnad on teada seoses kunstliku viljastamisega, vaid tahaks seda viimast asja teada. Ette tänades.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
oletan, et sperma on mõnes spermapangas hoiul? Kujutan ette, et vastav asutus peaks sõlmima konkreetse eesti kliinikuga sperma ületoomise lepingu, kohale toimetab kullerifirma, kes küsib mulle teadmata teenustastu. Mu vastus on oletuslik, sest minu praktikas puudub vastav pretsedent.
AE