Sünnieelne diagnostika 10.03.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Noorele naisele (23) tehtud sünnieelse diagnostika käigus mõõdeti loote kuklavolti 6 mm. Mina olen murelik tulevane vanaema. Lisaks kuklavoldi suurusele tehtud analüüside tulemusel on võimalus saada haige laps 1:76. Ei lapse ema ega isa (23) suguvõsas teadaolevalt geneetilisi haigusi ei ole esinenud. Lisaks öeldi, et lapse peas on 3 tsüsti. Mida see tähendab? Arstid ei ole midagi selgitatud. Ootame lootevee analüüsi, mis tehakse alles 29. märtsil, ja kui tulemused saabuvad, on juba 20 rasedusnädal. Kui ränk on sellises suuruses raseduse katkestamine? Psühholoogiliselt niigi kohutav üleelamine, aga kas võib juhtuda, et noor naine enam lapsi ei saagi?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Ajutsüstid, nagu kuklavoltki, võivad viidata loote kromosoomihaigusele. Kui lootevee uuringu tulemus on normaalne, pole sellel leiul muud tähtsust.
Raseduse katkestamine, kui ei teki põletikulisi tüsistusi, ei vähenda naise viljakust.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Embrüodiagnostika

Tere,

Kas TÜ Kliinikumi naistekliinikus või kusagil mujal Eestis tehakse ka embrüodiagnostikat? Internetist uurides on embrüodiagnostika kohta Eestis vaid mõned üksikud vanad artiklid.

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
lähim koht, kus embrüodiagnostikat tehakse, on Helsingi. Diagnostika maksab 5000 EUR, tasuda tuleb ka IVFi eest. Neid kulutusi Eesti Haigekassa ei hüvita.
AE

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: