Silmalau võimalik ptoos peale ülemiste laugude blefroplastikat? 05.09.23 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Esiteks vabandan juba ette, et nii varjases paranemisfaasis sellise küsimuse esitan, aga olen väga mures enda nö liikuva lau seisukorra pärast. Ja kuluks ära mõne teise arsti arvamus.
Operatsioonist alles möödas nädal, aga pildilt on ilmselt näha, et liikuv laug asetseb nüüd madalamal, sära ja värskus minu silmas mis ennem operatsiooni oli puudub. Ja näen vastupidiselt välja väga väsinud olekuga. Antud paremal ”pärast” pildil üritan silmi maksimaalselt avada. Vasakul enne pildil ei ürita seda teha maksimaalselt, vaid tavaolekus olidki ilusad suured silmad, lihtsalt raske laug ripsmete taga peidus. Ripsmeid olengi kandnud selle peitmiseks.

Koheselt peale operatsiooni tundsin, et ei saa silmi enam täiesti pärani avada ega normaalselt ülesse vaadata ilma pead ülesse tõstmata ja seisukord ei ole paranenud tänaseni.

Olles ise näinud ilukirurgia grupis kuidas enamikel nädalaga ilusad avatud silmad ja sisuliselt probleemid peale kiskumistunde/ armiravi puuduvad, siis kardan, et minu seisukord ei ole normaalne ja lisaks end ise juba googlega ära hirmutanud.
Kas selline vaatepilt on teie arvates normaalne paranemisprotsessi osa? Võib see olla mööduv? Kui antud mure ei lahene mõne kuuga, siis mis variandid mul laual üldse enam on, et enda pilk taas värskemaks/ avatumaks tagasi saada? Ja kui kaua peaksin sel juhul ootama, et seisukorda parandada?

Lisainfoks, et eemaldati nahka + rasva. Arst ja õed operatsioonil olid imestunud kuidas nii noorel nii suur rasvasong on vms.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Paraku ei ole Teie avaldatud küsimusega kaasas pilte, millest kirjutate. Ja ega need pildidki 100 %-liselt "tulevikku ennustavat" vastust ei võimaldaks. Turse/paistetus pärast laugude operatsiooni on täiesti normaalne, selle ulatus ja taandumiskiirus on väga individuaalne ( eriti, kui teostati ka ulatuslik rasvkoe eemaldamine ). Soovitaksin rahuneda ja loodusel "omas tempos" toimida lasta. Kindlasti ei ole varajases operatsiooni-järgses perioodis soovitav füüsiline pingutamine, sport, pikk lugemine/arvutitöö, televiisori vaatamine - " silmad "väsivad" kiirelt, pisaraeritus suureneb. Iga inimene paraneb erinevalt ja "Harju keskmine" ei pruugi Teie puhul realiseeruda. Soovitan puhata/lamada, teha laugudele jahedaid kompresse ja mitte "naabrinaiste" ega "onu Googli" muinas(turundus)jutte 100 %-lise tõe pähe võtta. Korrigeeriva operatsiooni vajadust hinnata/otsustada ei pea mina õigeks enne minimaalselt 6 kuu möödumist.
Hoidke ikka sidet Teid opereerinud kirurgiga !
Lugupidamisega, Dr. Peep Pree