Rippuv alakõht teeb keisrisünnituse haavale haiget 29.03.22 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul olid mõlemad sünnitused keisrilõikega.
Üks oli 7 aastat tagasi ja teine oli aasta ja kolmkuud tagasi... Esimese keiseiga tekkis selline raske rippuv alakõhu kott mis lämmatab keiseihaava ja teeb haiget, esimesega polnudki nii hull kuid kesise keiseiga jäi see alakõht veel raskem ja nüüd juba teeb haiget ja korralikult lämmatab seda kõike seal ja väga ebameeldiv mädajas vedelik tekib ja valutab ja nagu rebib, raske on, olen üritanud trenni teha ja toituda kuid liikudes on väga valus see kõik, et ei lase kaua midagi teha. Küsimus siis see, kas on kuidagi võimalik see eemaldada, ülekaalulisus kohe kindlsti on mul olemas, et sellepärast tahakski teada kas ültse on midagi teha

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Alustuseks pean kohe ütlema, et ilma Teid nägemata on võimatu konkreetset vastust anda. Kindlasti soovitaksin pöörduda esmalt Eesti Haigekassaga lepingut omavate kliinikute poole, sest nn. rippuv kõht on ka Haigekassa poolt tasutavate operatsioonide loetelus. Ja selliseid kliinikuid on Eestis mitmeid - Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Ida-Tallinna Keskhaigla, Taastava Kirurgia Kliinik jt. Usun, et leiate nendest kliinikutest kindlasti plastika- või üldkirurgi, kes Teie probleemile lahendust oskaks pakkuda. Kui tegemist on olulise ülekaaluga, tasuks kindlasti uurida ka bariaatrilise kirurgia võimalusi. Minu konsultatsioonile saate soovi korral broneerida aega Clinica tel-l 7348553 või 5147100. Lugupidamisega, dr. Peep Pree