13-aastasel tüdrukul ninasõõrmel äärest tükk puud 13.05.06 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Olen selle tüdruku vanaema .väiksena oli tal mingi põletik ninas ,mille tagajärjel jäigi ninasõõrme äärde tühimik.see pole ilmselt keeruline operatsioon Soovin teada ,kas tema vanusel juba tehakse sellist operatsiooni ja palju see võib orienteeruvalt maksta.Ema kasvatab kahte last üksinda ja palk pole eriti suur ,oleksime aidanud tüdrukul nina korda teha.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Kahjuks ei saa küll teile konkreetset vastust kirjelduse põhjal anda, peab ikka kirurgi konsultatsioonile tulema/minema. Ususn, et selliseid operatsioone võiksid teha ka mõned ninakirurgid tartus ja Tallinnas ja siis saaks ehk ka Haigekassa poolset abi. Plastikakirurgia erakliinikutes sellist võimalust ei ole. Üldiselt on teada, et 13 aasta vanusel nägu veel kasvab/areneb ja võimalusel võiks korrigeeriva operatsiooniga vabalt ka veel mõne aasta oodata, kuid eks see sõltub noore tüdruku emotsionaalsest seisundist. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree