auk 07.01.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

olen 33 a mees, kellel on otsmikul kiiritusest jäänud auk. Operatsioon tehti siis kui olin 2-3 kuu vanune, arvatavasti oli kasvaja. Nüüd on see auk mulle probleemiks, soovin teha plastilist operatsiooni.
Küsimus on sellles, kas haigekassa maksab sellest mingi osa kinni või tuleb see kõik mul endal kinni maksta ?
Kui palju see operatsioon võib maksma minna (augu mõõtmed jäävad 4-5 sm vahele ja sügavus umbes 1 cm?

Tänan

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Nagu ikka, ei saa kirjeldatu põhjal Teile personaalselt vastata. Kui lasete end opereerida haiglas, kus on plastikakirurg ja on haigekassa leping (näit. Tartu Ülikooli Kliinikumi Kirurgiakliinikus, AS Keila Südamekliinikus) võiks Haigekassa Teie operatsiooni eest ka tasuma. Vaevalt et seda juhtub erakliinikute puhul.
Kindlasti ei saa vastata hinna osas ilma probleemi nägemata. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree