Rindade vähendamine 14.05.15 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 40 aastane, parajalt ülekaaluline, mu rinnahoidja korvisuurus on E ja sageli jääb seegi väikeseks. Sentimeetrites teeb see 136. On tekkinud seljavalud, õlavalud, haudumised ja tugevad vorbid õlgadel. 20 aastat tagasi opereeriti mul ajukasvaja, mis oli kahjustanud hüpofüüsi selliselt, et enam see oma funktsiooni täitma ei hakanud. Sellest ajast alates olen asendusravil ja tarvitan pidevalt suguhormoone, kilpnäärmehormoone, hüdrokortisooli ja desmopressiini (Minirin). Minu küsimus on, et kas minu diagnoosiga (panhüpopituitarism) on mõtet see protseduur ette võtta ja kas on mingigi lootus loota Haigekassa abile. Kust üldse alustada ja millise arsti poole pöörduda?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Meie kliinikus tehakse operatsioone vaid esteetilistel näidustustel ja Eesti Haigekassa meie kliinikus operatsioonide eest ei tasu. Kuna Teil on suurte/raskete rindade tõttu ka meditsiinilised näidustused, soovitaksin pöörduda kolleegide-plastikakirurgide poole kes töötavad Haigekassaga seotud kliinikutes - Tartu Ülikooli Kliinikumi Plastika- ja üldkirurgia Kliinik, Põhja Eesti- Regionaalhaigla vastav kliinik või samuti Tallinnas asuv Taastava Kirurgia Kliinik. Eks siis sealsed arstid otsustavad ka Teile operatsiooni-tegemise ohutuse üle. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree