Erinevad jalad 21.02.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 30 a. naine, lapsena 7.a. oli mul hüppeliigese trauma, mille tagajärjel tehti siis 2 operatsiooni ja hiljem 14.a. veel üks operatsioon.

Selle tagajärjel kujunes elu jooksul nii, et üks jalg on saanud kogu aeg suuremat koormust, kui teine ja seega on ühe jala sääremari palju paremini arenenud kui teine. Vahe sääremarjadel on 6 - 7 cm ringis. s.t et ühe jala sääremari on paksem 7 cm võrra.

Olen tegelenud kaua aastaid tantsimisega, kus tugev füüsiline koormus a. 2 tundi korraga 2 - 3 korda nädalas, pole midagi muutnud.

Nüüd, kui tahan lühikest seelikut kanda, on kohe näha, et üks jalg on peenem kui teine ja see muudab jalad ka kõveramaks.

Kas siin saab midagi muuta, kui füüsiline treening pole seniajani midagi muutnud? Tahaks nii, et mõlemad jalad oleksid ühesugused.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Kahjuks jäävad minu oskused Teie poolt kirjeldatud probleemi lahendamiseks väikesteks. Soovitaksin pöörduda kas Tartu Ülikooli Kliinikumi või Siis Põhja-Eesti Regionaalhaigla plastikakirugide poole.