Kõrvaauk 25.12.13 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Kas kõrvaaugu tegemine kõrva ülemisse krõmpsu osasse võib kahjustada silmanägemist või millistest teistest ohtudest peaks enne olema teadlik?

Tänan vastuse eest

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Minu kogemuse põhjal ei ole kellelgi kõrva-ehte jaoks kõrvalesta augustamise järgselt silmanägemine halvenenud. Küll on oht, et tulenevalt individuaalsest reaktsioonist mehhaanilisele traumale võib tekkida granuloom või liiglihastumine. Paraku seda ette teada ei ole võimalik. Ja seda peab ka arvestama, et hiljem sellest august vabanemine võib nõuda kirurgilist operatsiooni. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree