Lapsepõlves ninaluu murd 09.05.13 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Lapsepõlves tekkinud õnnetuses murdsin ninaluu. 4-5 aastat pärast õnnetust tekkis ninale kühm. Kas on loogiline, et umbes 5 aastat pärast õnnetust võib tekkida alles kühm, või on mul selline asi pärilik?
Arstile ma otseselt selle põhjusega läinud ei ole, kuid perearst on mulle ise maininud, et olen ninaluu murdnud, et selline kühm.
Kui arstid seda kinnitavad, et tõesti on luu murdund õnnetuse tagajärjel ja selle tõttu tekkinud ka kühm, siis kas maksab selle eemaldamise haigekassa?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Paraku ei saa nii kirjelduse järgi küll midagi väita Teie ninakühmu tekke põhjuse kohta. Usun, et kuna tegemist on nina väliskuju probleemiga, siis Eesti Haigekassa sellise korrigeeriva operatsiooni eest maksmise kohustust enda peale ei võta. Kuid kindlasti tasuks ka Haigekassaga lepinguid omavatest kliinikutest ninakirurgide käest uurida. Meie kliinikus Haigekassa ühegi operatsiooni eest ei maksa. Lugupidamisega,
Dr. Peep Pree