Koera hammustus lapse põsel 05.12.12 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Lp dr Peep Pree

Järgnevalt panen kirja meie pere õnnetu loo ja loodan väga saada häid nõuandeid ja soovitusi.
18. novembril hammustas tuttav koer peagi viieaastaseks saavat poega paremast põsest. Selle tagajärjel tekkis ulatuslik lahtine haav, mida õmmeldi ligikaudu 30 õmblusega (sisemised ja välimised õmblused, täpsustuseks- nö lapse hammasteni õnneks koer ei küündinud ehk põske ei läbistanud ). 28. novembril eemaldati viimased niidid. Nüüdseks on haav selline nagu pildilt näha. Peale niitide eemaldamist hakkasime kasutama Contractubex geeli. Vahepeal jõudsime veel käia kirurgi juures, kuna tekkis küsimus ja kartus kõrgemate kühmude kohta haava alguses suu juures- selgus, et on kasvanud liigliha. Kirurg ütles, et siin ei ole neil midagi teha ja soovitas pöörduda ilukirurgi poole. Haiglast aga öeldi, et ilukirurgilisi protseduure ei teostata enne, kui traumast on möödas kuus kuud kuni üks aasta. Seda ütlesin ma ka tollele kirurgile, mispeale tema vastas, "aga siis küsitakse, kus te varem olite". Nüüd olengi täiesti nõutu ja mures, mida teha. Olen uurinud käesolevat lehte ja Teie kommentaare taoliste õnnetuste puhul. Ja kuidas siis ikkagi selle liiglihaga on- kas võimalikult vara (nagu olen kuulnud) lasta see eemaldada ja kas seda tehakse lämmastikuga? Mida endast üldse liigliha kujutab ja kas see on kuidagi ohtlik? Või siiski oodata ja loota geelile ja vajadusel kunagi tulevikus sellega tegeleda? Lugesin ka ühe ema taolist muret ja seal saadi abi LPG- massaažist, kas ka meie puhul oleks see õigustatud? Ja kas olen õigesti aru saanud, et nö ilukirurgilisi protseduure ei teostata ennem vähemalt poole aasta möödumist, aga seda LPG ravi võib teha? Aga liigliha eemaldamine? Sellest olen teadlik, et armi ära kaotada ei saa, peamine on praegu, et paranemisprotsess läheks hästi ja ei tekiks mingeid tüsistusi. Olen kuulnud erinevatelt arstidelt erinevaid arvamusi, hetkel ei tea ma isegi, kelle poole pöörduma peaks ja mida teha, et kõik hästi sujuks. Elame Tallinnas, äkki Teie oskate kedagi soovitada, kelle poole pöörduda (kui üldse praegu vajalik), sest soovime omalt poolt teha kõik, et poja paraneks ja hiljem, tõepoolest, ei saaks endalt küsida: miks me midagi varem ei teinud. Sai küll pikk ja küsimusi täis kiri, kuid kõik need küsimused keerlevad peas ja hetkel ei tea, mida edasi teha.

Teie vastust ootama jäädes ja tänud Teile juba ette.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Eks iga arst lähtub soovituste korral oma kogemustest ja need võivad olla erinevad ja nii ongi ka soovitused erinevad. Kindlasti ei tee Contractubex salv halba, mina julgeksin aga soovitada näiteks armide raviks silikoon-geeli (näit. Dermatix). Kindlasti ei ole mõtet praegu tõesti kirurgilise korrigeerimisega tormata, sest teinekord parandab loodus arme kõige paremini - ainult et see on aeglane protsess.Arvestades trauma aega ja fotol näha olevat, et tegemist on keskmisest aktiivsema armikore moodustumisega, kuid ehk ei ole ess "tõeline liigliha" e. kelloidarm. Mõistes Teie muret, soovitaksin pöörduda Tallinnas plastikakirurg Dr. Olavi Vasar´a konsultatsioonile Taastava Kirurgia Kliinikusse enne kui mingeid täiendavaid protseduure tegema hakkate. Lugupidamisega, Dr. peep Pree