Rasva lipolüüs 20.02.12 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Kuidas suhtute rasva lipolüüsi süstidesse. USAs on nad arstide ühingu poolt heaks kinnitamata aga ometi neid tehakse. Kui suur tõenäosus on teie arvates traumaks? Olen lugenud vastakaid arvamusi, kus kõik on edukalt läinud ja samas, kus on trauma tekkinud. Kas keha saab neerude kaudu selle lahuse väljutada või on oht, et see jääb kehasse ja võib veel valesse kohta sattuda? Kas Eestis on praktikat ja kui palju? Teeb seda siin keegi pädevalt?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Paraku minul isiklik praktika puudub, kuna vastakaid arvamusi olen ka mina erialalistel konverentsidel kuulnud ja kirjandusest lugenud. Kuna minu prioriteediks operatsiooni/protseduuri teostamise otsustamisel on patsiendi tervis ja turvalisus ning osades riikides ei ole keemiline lipolüüs tõesti ka seadusega lubatud, katsun mina isiklikult sellistest operatsioonidest/protseduuridest hoiduda. Kas ja kus seda Eestis tehtakse, ei oska mina vastata. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree