Näo vigastus lapsel 09.10.11 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

9a tüdruk libises kuu aega tagasi puu juurel ning kukkus näoga terava puu oksa vastu. Näost oli lahti kolmnurkne tükk, külgedega ~1cm. Tükk oli rebenenud näonahast eemale.

Läksime kohe TÜ kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda.
Alguses plaaniti teha õmblus, kuid otsustati tüdruku nägu säästa ning tükk asetati paika ning liimiti kinni. Peale pandi üks pisike plaaster.
Plaastriga seisis haav kinni 10 päeva. Siis tuli ära ka koorik.

Nüüd on näos suur arm, aga lisaks armile on haava kohal näonahast kõrgem tihke koht, mis pole sugugi ilus.

Kuna tegemist on tüdrukuga, kes esineb väga palju laval, siis selline asi näol teeb muret. Pereasrti väitel pole vigastatud koht samuti ilus.

Hetkel oleme 2 nädalat 3x päevas määrinud peale Contractubex salvi.

On arusaadav, et armi paranemine võtab aega, aga mida võtta ette selle kühmu või punniga. Kas ka see aja jooksul väheneb või on tarvis sekkumist?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Fotode ja kirjelduse põhjal ei saa anda kindlt soovitust, kuid tundub, et tasuks uurida TÜ Kliinikumi Spordimeditsiini ja taastusravi kliinikust (Puusepa 1A) traumeeritud koha lümfiringe paranamiseks võimalike protseduuride osas. Kirurgilise ravi vajalikkuse osas saab lõplikke soovitusi anda alles aasta pärast. Soovi korral võite aga kindlasti tulla mulle seda armi näitama, siis saan ehk ka midagi kindlamalt soovitada. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree