silmaalused "padjakesed" 22.01.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Lugesin Clinica kodulehelt silmalaugude lõikuse kohta ja ka siin on seda küsitud. Ma siiski ei saa aru, kas silmaalused padjakeste sünonüüm on alalaug? Mure on selline, et olen 20-aastane neiu ja mul on päritud 'kingitusena' silmaalused kotid. Praegu mind nii väga see veel ei häri, elan üle. Aga kujutan ette, et aastate möödudes muutuvad need järjest nähtavamaks. Ainuke viis midagi nende vastu ette võtta pidi olema plastiline kirurgia. Niisiis sooviksin infot selle kohta: mida tehakse, mis maksab, kaua paranemine kestab, mis riskid, armid (eluaegne meigi alla peitmine?)?

Peale selle - kui vanalt oleks seda mõtekas teha? Mõndade plastiliste operatsioonidega on ju nii, et mida hiljem seda parem, mõndadega vist vastupidi. Kuidas sellega on? Kui kiirelt korrigeerimise aeg kätte jõuab, kui jõuab?

Ning, kindlasti on parem sellistele asjadele vastata, kui inimene ees istub - kui kallis on spetsiifiline konsultatsioon?

Ette tänades,

Kristiina

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere Kristiina,

Teie kiri on pikk ja täis hulgaliselt küsimusi, milledele oleks palju lihtsam ja tulemuslikum saada vastused plastikakirurgi konsultatsioonile minnes. Elame aga meie siin e-riigis ja kõigil meil on nii kiire, et arstiga vestluse peab asendama e-kirjavahetus. Loodame, et elu ei lähe siiski nii kiireks, et tulevikus ka meeldiva inimesega kohtumise eel on pikk eelnev informatsioonivahetus tavaline.

Nüüd siis vastustest: "silma-aluste padjakeste" sünonüüm Teie juhtumil võiks tõesti olla alalaugude "kotid". Plastiline kirurgia on üks meetodeid, kindlasti võib saada ka teatavat positiivset tulemust ilusalongides tehtavatest protseduuridest.

Alalaugude plastika korral eemaldatakse vajadusel lõtvunud nahka, Teie juhtumi korral on aga tõenäoliselt olulisem silma-muna taguste rasvapadjandite vähendamine ja laulihaste tugevndamine. Alalaugude plastika kohaliku tuimestusega maksab Clinicas 7800 krooni, teiste kliinikute kohta mina infot ei oma.

Plastilise, välimust korrigeeriva operatsiooni vajaduse määrab ära siiski konkreetne kliiniline leid, mitte sünniaasta passis. Konsultatsioon Clinicas maksab 250 krooni.