Näokuju muutmise võimalikkus 26.04.11 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure oma näokuju pärast, mis on üsna peenike ja pikavõittu, eriti lõuaosa muudab selle pikemaks. Olen mõelnud, et kas on olemas võimalusi näokuju totaalselt muuta? See probleem on mind vaevanud juba mitmeid aastaid ja mõjutab sügavalt mu enesekindlust. Talvel suudan enam-vähem ringi käia, varjates kasvõi salliga lõuga, mis muudab mu näo seega visuaalselt ovaalsemaks ja kaunimaks, kuid sooviksin siiski tunda end oma kehas hästi ja vabaneda sellest kompleksist...Palju selle kogu maksumud võiks olla ja kas noorel inimesel on võimalus tasuda osadena? Kas võib järgneda ka kõrvalnähte? Aitäh

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud 20 a. naine. Mina selliste operatsioonidega paraku ei tegele. Selleks, et näokuju totaalselt muuta, on vajalik näokolju luude operatsioon, mida teevad meil Eestis näo-lõualuukirurgid. Kas aga ka ilma meditsiinilise näidustuseta sellist operatsiooni ette võetakse, ei oska mina ennustada. Soovitan konsulteerida näo-lõualuukirurgidega kas Tartu Ülikooli Kliinikumist või Põhja Eesti Regionaalhaiglast. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree